Stowarzyszenie
Ekspertów
Rynku
Nieruchomości

PIOTR STYCZEŃ ZOSTAŁ ODWOŁANY ZE STANOWISKA WICEMINISTRAPiotr Styczeń został odwołany ze stanowiska wiceministra infrastruktury i rozwoju - informuje redakcja ekonomiczna TVN24. Jak przyznał Styczeń, powód odwołania "nie został podany". Oprócz niego pracę w resorcie straciło również troje innych wiceministrów.

Piotr Styczeń, Andrzej Massel, Patrycja Wolińska-Bartkiewicz i Maciej Jankowski zostali w czwartek odwołani ze stanowisk wiceministrów infrastruktury i rozwoju. Rzecznik resortu Piotr Popa oświadczył, że nie ma to związku z merytoryczną oceną ich pracy.

O swoim odwołaniu powiedział redakcji ekonomicznej TVN24 wiceminister Piotr Styczeń. Dodał, że nie został podany powód tej zmiany.

- Zostały mi wręczone odpowiednie dokumenty i moja misja w Warszawie w mieszkalnictwie, po ośmiu latach pracy została zakończona.

                                             znacznik ign  Najczęściej czytane
                                             ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

                                                 - RZĄD PRZYJĄŁ ZAŁOŻENIA DO PROJEKTU USTAWY O ZMIANIE USTAWY O                                                                          GOSPODARCE NIERUCHOMOŚCIAMI ORAZ O ZMIANIE USTAWY                                                                                           PRAWO GEODEZYJNE I KARTOGRAFICZNE 

                                                 - MIESZKANIA IDĄ JAK WODA. POLACY KUPUJĄ JAK PRZED KRYZYSEM

                                                 - W KRAKOWIE JUŻ SĄ KARY ZA ŚMIECI
                                                 - NAJWYŻSZA IZBA KONTROLI ZAJĘŁA SIĘ WIATRAKAM 

 

FB

 

Również Andrzej Massel powiedział, że nie jest już wiceministrem. Pytany, czy zostały mu przedstawione powody powiedział, że są one związane z tworzeniem nowego ministerstwa i nowym podziałem pracy. Na pytanie, co będzie robił dalej, były wiceminister odpowiedzialny za kolej powiedział: "ja mam w życiu co robić". - W Instytucie Kolejnictwa byłem na bezpłatnym urlopie, prawdopodobnie teraz tam wrócę - dodał.

Poza Masselem i Styczniem z resortu odchodzi także odpowiedzialna dotąd za fundusze europejskie Patrycja Wolińska-Bartkiewicz, oraz wiceminister Maciej Jankowski. - Odwołanie czterech wiceministrów nie wiąże się z merytoryczną oceną ich pracy, ale z reorganizacją prac w ministerstwie - powiedział rzecznik ministerstwa Piotr Popa

Od środy ministrem infrastruktury i rozwoju jest Elżbieta Bieńkowska. Nowy resort powstał po połączeniu ministerstwa transportu, budownictwa i gospodarki morskiej oraz ministerstwa rozwoju regionalnego. Były minister transportu Sławomir Nowak w połowie listopada podał się do dymisji.

Wszyscy odwołani wiceministrowie byli urzędnikami nieistniejącego już ministerstwa transportu.